Jeszcze do niedawna typowo sportowe buty Adidas spełniały głównie funkcje czysto praktyczne. Obecnie okazuje się to niewystarczające, a konsumenci stawiają coraz wyższe wymagania, którym powinni sprostać producenci. Świat obuwia sportowego to już nie tylko kwestia wygody i komfortu, ale także mody. Co ciekawe, dotyczy to również butów dla panów. Każdy sportowiec lub amator uprawiający jakąś aktywność fizyczną pragnie prezentować się wyjątkowo i dlatego coraz większą popularnością cieszą buty męskie Adidas o wysokim stanie.

buty adidasWysokie buty sportowe mają specjalną cholewkę sięgającą aż za kostkę, co zapewnia sportową elegancję w każdym calu. Oczywiście, jak wszystkie buty Adidas wyróżniają się też wyjątkową funkcjonalnością. Przede wszystkim świetnie stabilizują i wspierają kostki, co skutecznie zapobiega kontuzjom, głównie niebezpiecznym zwichnięciom. Co ważne, w tego typu butach Adidas można uprawiać rozmaite dyscypliny sportowe. Dobrze w nich się biega, jeździ na rowerze, gra w koszykówkę, a także ćwiczy na siłowni. Jednak ich największą zaletą wydaje się ogromna uniwersalność, ponieważ nie trzeba jedynie ograniczać się do aktywności sportowych, ale również można je nosić na co dzień i nawet widać śmiałe zestawy z bardziej eleganckimi ubraniami.

Przyczyny popularności tkwią też w zastosowanych technologiach, dzięki którym w butach Adidas można chodzić przez cały rok, bez względu na pogodę za oknem, przykładowo, zastosowanie membrany Gore-Tex skutecznie blokuje deszcz, wiatr i śnieg, a jednocześnie szybko odprowadza pot i nadmiar ciepła na zewnątrz buta.

Z całą pewnością moda na buty Adidas prędko nie przeminie, więc warto je mieć w swojej garderobie, nawet niekoniecznie takie z wysokim stanem. W końcu najwięcej modeli dostępnych na rynku ma krój klasyczny, równie uwielbiany przez ludzi w każdym wieku, niekoniecznie wyłącznie młodych.