Historyczne buty

espadryle sandały czarne

W kobiecej garderobie butów nigdy dość. Są jednak takie, które okazują się totalnym must have dla każdej udanej stylizacji i pasujące na wiele okazji. Podczas letnich wyjść idealnie spisują się sandały na koturnie. 

Bogactwo historia koturnowego obuwia 

Koturny mają bogatą historię, która sięga starożytności, gdzie aktorzy dramatów i komedii stosowali wysokie obuwie celem zaznaczenia swojej obecności na scenie, to znaczy, aby być wyższym i bardziej widzialnym. Dopasowując się do kolejnych epok, buty na platformie ewoluowały aż do dzisiejszych czasów, gdzie zyskują kobiecą sympatię i zaufanie. 

Długie nogi na koturnie

Podczas letnich upałów wygodne i modne damskie sandały koturny to idealne rozwiązanie, które nie tylko zapewni komfort użytkowania, ale także zachowanie stylu i efektownego look’u. Największą zaletą obuwia jest z pewnością wysmuklenie nóg, które w trakcie ciepłych dni lubią być eksponowane krótkimi, zwiewnymi sukienkami. Aby pomóc naturze i optycznie wydłużyć zgrabność, sandały na koturnie są zapewnieniem spektakularnego efektu z którego każda kobieta będzie zadowolona. 

Jedno obuwie, niejedna kategoria 

Lato to także czas, kiedy stopy mogą oddychać i nie są ograniczane szczelnym obuwiem. Odkryte sandały na koturnie to nie tylko zapewnienie wyglądu, ale i wygody. Wśród różnorodnych modeli wyróżnić można cieniutkie paski okalające stopę, zabudowany zapiętek, lub kokieteryjną kategorię peep toe, która jest uwielbiana przez użytkowniczki. Właśnie dlatego ten typ obuwia jest bardzo uniwersalny, wielobarwny i pozwala dostosować się do wielu gustów. Niezaprzeczalnym atrybutem jednak jest zabudowa podeszwy, która odmiennie od sexy szpilek pozwala zachować równowagę i stabilność podczas chodzenia, a to bardzo ważna zaleta. Bezpieczeństwo użytkowania podczas spacerów lub codziennego pędu jest istotna, a buty na koturnie potrafią ją zagwarantować.