Jakie botki na obcasie kupić?

Granatowe botki

Botki na obcasie to obowiązkowy element damskiej garderoby. Nadają się na jesień i zimę, ale i na wiosnę. Mają ponadczasową estetykę i nigdy nie wychodzą z mody. Nogom dodają centymetrów, w stylizacji – szyku i elegancji. Na co zwracać uwagę podczas zakupu damskich botków na obcasie? 

Damskie botki na obcasie – po pierwsze: wygoda

Kupując buty, na pierwszym miejscu należy stawiać swój komfort. Ładne, ale niewygodne obuwie szybko przestaje cieszyć – wystarczy, że pojawią się pierwsze otarcia czy pęcherze. 
Wygodne damskie botki na obcasie przede wszystkim muszą posiadać mocne, stabilne podwyższenie. Obcas nie może się chybotać, najlepiej by miał formę nieco grubszego klocka – tego typu obcasy są niezwykle stabilne, dzięki czemu botki z powodzeniem można nosić na co dzień, nie obawiając się o swój komfort. Inna kwestia to materiał wykonania. Im bardziej naturalny, tym lepiej stopa oddycha, a tym samym jest mniej narażona na otarcia. Ważną solę w przypadku butów na obcasie pełnią również stabilizujący nogę zapiętek oraz zmniejszająca nacisk profilowana wkładka umieszczona wewnątrz obuwia. 

Jaki styl wybrać? 

Zakup botków to również określenie stylu, w jakim mają być wykonane. Wybór w sklepach jest ogromny, a buty różnią się zarówno krojem, jak i kolorystyką, wykończeniem, rodzajem zdobienia.
Kobiety ceniące sobie ponadczasową elegancję mogą postawić na klasyczne, proste botki w kolorze czarnym lub brązowym. Panie, które mają rockową duszę, pokochają buty zdobione ćwiekami czy dżetami. Wielbicielki stylu sportowego – botki z obcasem, ale w casualowej estetyce. Wśród ofert firm obuwniczych znajdują się również utrzymane w estetyce glamour botki z brokatem z cekinami, buty w stylu retro czy z charakterystyczną, grubszą podeszwą, łączące elegancję i luz. Eksperymentować można również z kolorami, wzorami czy fakturą. Wszystko zależy od preferowanego stylu.