Modne damskie trampki na każdą okazję

trampki białe

Cenione za uniwersalność oraz wygodę, trampki stanowią istotną część garderoby każdej kobiety. Jednak nie zawsze były to buty dla każdego. Ich historia jest bogata i momentami zaskakująca.

Jak przez lata zmieniały się trampki?

Pierwsza koncepcja butów, które można porównać do dzisiejszych trampek pojawiła się w okolicach 1830 roku i wówczas było to niezwykle popularne obuwie wśród osób… grających w krykieta. Następnym etapem w ich podróży do stania się obuwiem dla każdego były osoby przemieszczające się na bicyklach – bo to oni jako następni docenili komfort tego obuwia.

Na początku XX wieku trampki o długiej cholewie zostały wprowadzone jako buty dla koszykarzy, jednak nie spotkały się z ciepłym przyjęciem w środowisku. Dopiero po szeregu zmian i wprowadzeniu kilku innowacji, stały się nieco popularniejsze wśród sportowców.

Prawdziwy boom na trampki rozpoczął się w latach 40., kiedy to trampki zostały wybrane jako buty treningowe dla armii amerykańskiej. To żołnierze jako pierwsi docenili komfort trampek w codziennym życiu i zaczęli je nosić również po zakończeniu służby, co sprawiło, że zostały one dostrzeżone również przez cywili.

Trampki damskie – szeroki wybór wzorów i kolorów

Na przestrzeni lat pojawiło się tak wiele modeli trampek, że wydawać by się mogło, że było już wszystko – a mimo to producenci wciąż prześcigają się w nowych projektach. Obecnie można spotkać trampki o różnych długościach, we wszystkich kolorach tęczy oraz o różnych printach.

Modne damskie trampki stanowią świetne uzupełnienie każdej stylizacji, od sportowych, przez codzienne, aż po romantyczne czy nawet eleganckie. W zależności od wzoru oraz kroju, można je dopasować niemalże do wszystkiego, a niektórzy co bardziej zagorzali fani trampek zakładają je nawet do ślubu! Poznaj te modne modele.