Cenione za uniwersalność oraz wygodę, trampki stanowią istotną część garderoby każdej kobiety. Jednak nie zawsze były to buty dla każdego. Ich historia jest bogata i momentami zaskakująca.

Jak przez lata zmieniały się trampki?

Pierwsza koncepcja butów, które można porównać do dzisiejszych trampek pojawiła się w okolicach 1830 roku i wówczas było to niezwykle popularne obuwie wśród osób… grających w krykieta. Następnym etapem w ich podróży do stania się obuwiem dla każdego były osoby przemieszczające się na bicyklach – bo to oni jako następni docenili komfort tego obuwia.

Na początku XX wieku trampki o długiej cholewie zostały wprowadzone jako buty dla koszykarzy, jednak nie spotkały się z ciepłym przyjęciem w środowisku. Dopiero po szeregu zmian i wprowadzeniu kilku innowacji, stały się nieco popularniejsze wśród sportowców.

Prawdziwy boom na trampki rozpoczął się w latach 40., kiedy to trampki zostały wybrane jako buty treningowe dla armii amerykańskiej. To żołnierze jako pierwsi docenili komfort trampek w codziennym życiu i zaczęli je nosić również po zakończeniu służby, co sprawiło, że zostały one dostrzeżone również przez cywili.

Trampki damskie – szeroki wybór wzorów i kolorów

Na przestrzeni lat pojawiło się tak wiele modeli trampek, że wydawać by się mogło, że było już wszystko – a mimo to producenci wciąż prześcigają się w nowych projektach. Obecnie można spotkać trampki o różnych długościach, we wszystkich kolorach tęczy oraz o różnych printach.

Modne damskie trampki stanowią świetne uzupełnienie każdej stylizacji, od sportowych, przez codzienne, aż po romantyczne czy nawet eleganckie. W zależności od wzoru oraz kroju, można je dopasować niemalże do wszystkiego, a niektórzy co bardziej zagorzali fani trampek zakładają je nawet do ślubu! Poznaj te modne modele.