Żadna stylizacja nie usatysfakcjonuje odbiorców oraz samego autora, prezentując nieodpowiednio dobrane buty. Element ten, tak kluczowy i ważny, niekiedy „ciężki orzech do zgryzienia” dla wielu projektantów, odpowiednio dobrany pieczętuje całość oraz potrafi być wisienką na torcie. Jakie obuwie będzie zatem warte naszej uwagi w tym sezonie?
Bezsprzecznie, będą to stylowe botki damskie! Podziwiane na wybiegach stolic świata, idealne na długie spacery i jak i kawiarniane posiadówki. W parze z rajstopami oraz gustowną spódnicą, wypadają wspaniale. Różnorodność, jaką zaoferowali nam producenci, daje nam możliwość do zaspokojenia niemal najbardziej wymagających konsumentów.
Botki mają natomiast w naszym kraju bardzo długą historię. W pismach epoki renesansu, na przykład w „Dworzaninie polskim” z 1566 roku, czytamy: „ mając botki gładko na nodze…”. Tyczy się to jednak obuwia męskiego, co świadczy o tym, jak słowo to ewoluowało przez lata. Modne botki powinny zatem zagościć w szafie każdej z nas. Jak jednak, spośród setek modeli, wybrać te, odpowiadające naszym potrzebom?

botki na obcasie szpilce

Botki damskie – ponadczasowy hit!

W sklepach możemy spotkać modele charakteryzujące się różną wysokością cholewki (np. takie deezee.pl/botki), na wysokim obcasie lub płaskie, a nawet takie, które odkrywają palce u stóp. Wśród nich z pewnością znajdziemy te, idealne dla nas. Kolorystyka dostępnych modeli zaczyna się nawet od śnieżno białych, poprzez fioletowe, aż do głębokich czerni.
Producenci zadbali również o możliwość wyboru spośród wielu materiałów, z których wyprodukowali dla nas botki damskie. U dystrybutorów bez wątpienia dostaniemy modele wytworzone z syntetycznej imitacji skóry, zamszu czy nawet prawdziwej skóry, za które trzeba już dużo więcej zapłacić. Modne botki, wykonane ze skóry naturalnej, dostępne w sklepach internetowych, znajdziemy już od 400 zł. Bardziej wymagający klienci są skłonni zapłacić nawet ponad 1000 zł za parę.

Fakt, że niezawodne botki, to najczęściej wybierane buty, zapewne nikogo nie zdziwił. Każda z nas marzy o długich spacerach, bez zmartwień o odciski lub niestylową prezencję. Dlatego możesz być pewna, że odpowiednio dobrane botki zagwarantują Ci bycie 'na czasie’!